top of page
Yoga Asana

50 DE ORE YTTC GOA

Prezentare generală

50 de ore Yoga Teacher Training Goa - India servește drept curs cuprinzător care vă prezintă principiile filozofiei și istoriei yoga. De asemenea, vă ajută să îmbunătățiți și să stăpâniți asanele de yoga în ciclu, cu rezultate remarcabile în anatomie. Veți practica zilnic pranayama și meditația alături de vocalizare. Veți observați și calitățile lor de întărire și egalizare care vă vor aduce o înțelegere a disciplinei yoghine. Există suficient timp pentru relaxare pe plajă, drumeții, înot sau plimbări liniștite de-a lungul plajei. Atât începătorii, cât și cei care fac zilnic yoga se bucură de instrucțiuni personalizate. 

.

Repere ale cursului

 • Durata totală - 02 săptămâni

 • Zilele cursului - de luni până sâmbătă

 • Taxe de curs - 100 EURO

 • Certificate - Yoga Alliance

 • Timing - 4 ore în fiecare zi

 • Nr de sesiuni - 02 / zi

 • Timp pe sesiune - 2 ore

Detaliile Cursului

 • În sesiunea 1 veți învăța și exersați Asanas, Pranayamas, cântări de mantre și medieri

 • În Sesiunea 2 veți învăța și exersați Anatomia, Filosofia și Practica de Predare a Alinierii

 • In Session 1 the classes timings are in between 14:00 - 16:00 as per IST (Indian Standard Fus orar)

 • In Session 2 the classes timings are in between 21:30 - 23:30 as per IST (Indian Standard Fus orar)

 • Toate orele (sesiunile) vor fi desfășurate live prin aplicația Zoom de către guru Yoga (Profesori)

 • Toate orele vor fi înregistrate și vor fi redirecționate dacă, în cazul în care vreun student ratează vreuna dintre sesiunile session

Materie de curs

 • Manual / Ghid

 • Set de cărți cu text

 • PDF-uri și PPT-uri

 • Audio/Video

 • Set de înregistrări

Cursuri certificate Yoga Alliance

 • 50 de ore Hatha tradițională

 • 50 de ore Seria Ashtanga

 • 50 de ore Powerful Vinyasa

 • 50 de ore Deep Tissue Yin

50 DE ORE YTTC GOA PREZENTARE GENERALĂ

 • Cursuri certificate Yoga Alliance aprobate la nivel mondial 

 • Sesiunile în mai multe stiluri aeriene, acro și Yin vor fi desfășurate de la nivel începător până la nivel mediu

 • Sesiunile de Filosofie, Anatomie și Asana Alignment se vor desfășura de la nivel elementar până la nivel de bază

 • Sesiunile de Pranayama, Mudra, Mantre și Meditație vor fi desfășurate de la nivel începător până la nivel intermediar

 • Vor fi date teme zilnice și teme pentru a face auto-studiu

 • Vor fi furnizate manuale de curs, ghid de studiu și fișă de mantre

 • Aproape toate sesiunile se vor desfășura la sala de yoga din școală și puține cursuri se vor desfășura și pe plajă

pexels-photo-2035101.jpeg

100 DE ORE DETALII YTTC GOA

 • Fiecare curs va începe întotdeauna duminica și se va termina întotdeauna sâmbăta (săptămâna 01)

 • Cazarea în cameră privată va fi asigurată pentru fiecare student în campus sau la 02 minute de mers pe jos de campus

 • Bicicletele vor fi oferite gratuit fiecărui student care poate lua, de asemenea, biciclete pentru a explora Goa, până la sfârșitul cursului.

 • Serviciul de preluare și transfer de taxi va fi oferit gratuit la și de la aeroport, gară sau stație de autobuz din Goa

 • O excursie cu barca, o excursie la templu, un tatuaj cu henna vor fi oferite gratuit în cadrul cursului

 • Un Japa-Mala va fi oferit gratuit fiecărui student la începutul cursului

 • O saltea Yoga și o sticlă termos de apă vor fi oferite gratuit

 • Există toate elementele de recuzită necesare disponibile la noi, cum ar fi suporturi, perne, pături, curele de yoga, blocuri de yoga etc. pentru a practica yoga 

 • Ședințele nu sunt obligatorii, dacă studenții nu sunt bine în timpul cursului, atunci pot lipsi de la cursuri luând permisiunea

 • Studenții pot lua notițe despre sesiunile pierdute de la colegii lor de clasă, dacă au ratat anumite ore

 • 03 Vor fi oferite mese vegetariene și alimente alternative vor fi pregătite separat pentru studenții care sunt vegani

 • Apa filtrată pentru băut este disponibilă în campus și în sala de yoga 24 de ore.

 • Taxa YTTC de 50 de ore este de 600 USD (USD) pentru o săptămână

pexels-photo-2035099.jpeg

50 DE ORE YTTC GOA PROGRAM ZILNIC

 • Orarul programului este scris conform Ora standard indiană

 • De la 06:00 To 06:30 - Kriyas (Tehnici de curățare)

 • De la 06:30 până la 07:45 - antrenament de asana de dimineață

 • De la 07:45 la 08:30 - Practica Pranayama

 • De la 08:30 la 10:00 - Pauza de mic dejun

 • De la 10:00 la 11:00 - Filosofie

 • De la 11:00 la 12:00 - Asanas Methodology 

 • De la 12:00 la 12:45 - Practică de predare pentru studenți

 • De la 12:45 Până la 14:15 - Pauza de prânz

 • De la 14:15 Până la 15:15 - Anatomie

 • De la 15:15 Până la 16:30 - Practica de asana de seară

 • De la 16:30 Până la 17:15 - Tehnici de meditație

 • De la 17:15 Până la 18:00 - Self Practice

 • De la 18:00 la 19:00 - Întrebări și răspunsuri

 • De la 19:00 la 19:30 - Karma Yoga

 • De la 19:30 la 21:00 - ora cinei

pexels-photo-2035103.jpeg

50 DE ORE YTTC GOA TAXELE, DURATA ȘI CURRICULUM

 • Taxele de curs pentru 50 de ore YTTC Goa cu durata de 07 zile (adică 01 săptămână) este de 600 $ (USD)

 • Ce este inclus - Mâncare și băuturi, Cazare privată cu duș cu apă fierbinte, Material de curs, Covoraș de yoga, Sticla de apă, Serviciu de preluare și livrare în taxi,  Evenimente de yoga, Mărgele Yoga Mala, Manuale de curs, Bicicletă, Cadouri yoga, medicamente și trusă de prim ajutor etc. 

 • Stiluri aeriene, acro și Yin de yoga 

 • Examenul practic și teoretic de la nivel elementar până la bază va fi susținut la sfârșit, pentru Certificatul Yoga Alliance

pexels-photo-2529375_edited.jpg
Indian-Wedding-Food-menu.jpg

MANCAREA NOASTRA

Cele mai bune meniuri tradiționale indiene

La MSIYS - Multi-Style Indian Yoga School, am ales hrana conform cerințelor practicanților de yoga. Ținând cont de valorile nutriționale și urmând liniile directoare ale științei ayurvedice, am pregătit o gamă largă de alimente sattvice și rajasice care satisfac nu numai gustul limbii, ci și sufletul și mintea. Vor fi servite 03 mese zilnic, cu excepția zilei de duminică și în ziua de checkout. Toate mesele vor fi vegetariene. Pentru cei care sunt vegani, alimente alternative vor fi preparate la cerere. Notă - Mâncarea non-vegetariană nu va fi servită în școala noastră.  

638c58f85baa821dc296ca1c6c62647a7ce0ddaf72ff7a2575b1fe3f1c00.webp

CAZAREA NOASTRA

Camere private cu duș fierbinte și Wi-Fi

Camera dvs. va fi rezervată la cazare la fața locului, unde Centrul de Yoga este situat la Agonda, Goa, India, pe principiul primul venit, primul servit, dacă toate camerele sunt pline la cazare la fața locului,  cazarea dumneavoastră va fi aranjată în casele de oaspeți imediat vecine, foarte aproape de școală. Vor fi oferite camere private, în care vi se permite, de asemenea, să vă împărțiți camera cu familia, prietenul sau cu alt student, numai după ce luați permisiunea echipei noastre de conducere. Studenții cazați în casele de oaspeți din apropiere vor primi gratuit biciclete până la sfârșitul cursului. Toate camerele sunt prevăzute cu duș cu apă caldă și este disponibil Wi-Fi gratuit. Taxele de cazare sunt incluse în taxa de curs.

200 - 5.jpeg

LOCAȚIA NOASTRĂ

AGONDA BEACH - al doilea cel mai bun din Asia

MSIYS vă urează bun venit în tărâmul nisipurilor maro, al soarelui strălucitor, al apelor scânteietoare și al palmierilor clătiți. Cel mai frumos stat din India oferă un mediu perfect pentru practicanții de yoga. Vremea tropicală și atmosfera multiculturală au atras călătorii din întreaga lume către această perlă, mărginită de Marea Arabiei în vestul Indiei. Goa a fost inițial o colonie portugheză înainte de 1961. Încă puteți simți influența portugheză în moștenirea arhitecturală și bucătăria Goa.


Clima din Goa este plăcută pe tot parcursul anului, cu temperaturi cuprinse între 24 și 29 de grade Celsius. Este singurul stat din India care oferă drumuri verzi și netede, departe de poluare și haos. Cel mai bun moment pentru a vizita Goa este de la sfârșitul lunii octombrie până în aprilie. Zborurile internaționale și interne la prețuri accesibile către și dinspre Goa sunt ușor de găsit. Vino în Goa și participă la următoarele cursuri de yoga și câștigă o certificare Yoga Alliance (YA) Yoga. 

MSIYS oferă o varietate de abordări pentru a vă atinge și menține sănătatea optimă. Indiferent dacă vă confruntați cu durere sau pur și simplu doriți să vă îmbunătățiți bunăstarea fizică și mentală, MSIYS oferă un mediu vindecător și prietenos pentru a face acest lucru.

TRAVEL TO DHARAMSALA LOCATION

Travel Options:

Reaching by AIR: The best way for the international travellers to reach Dharmashala by AIR is to travel from New Delhi airport. New Delhi Airport is connected to all most all major destinations from abroad and all major cities in India. Daily flights are operated from New Delhi to Dharmashala Airport (Also known as Gagal Airport) which is about 25 kms away from our Yoga centre. It is a 40minutes journey by taxi to reach the yoga centre and it costs around 1200 INR.

The following websites can be helpful to make your travel easy:
www.makemytrip.com
www.yatra.com &
www.cleartrip.com

OPTION: If the direct flights to Dharamsala are not available, there are other possibilities to reach there by Air: You can take a flight to Chandigarh (250 km from the our Yoga centre) or Amritsar (200 km away from our centre) and then take a pre-paid taxi to McLeodGanj. It takes 4 -5 hours to reach there. The taxi rent will cost about 4000 INR. In case of International travellers who chose to arrive in Amritsar International Airport, can chose to reach Dharmashala by taxi, which is a better option.

Reaching by TRAIN: There are no direct Trains to reach Dharmashala. Pathankot (Earlier Known as Chakki Bank) is the nearest Railway station to a reach Dharmashala. Patankot Railway station is well connected by rail from all other major cities in India. The distance from Pathonkot to our Yoga centre is about 100 kms and it costs around 1500 INR to reach the centre by Taxi.

If you choose to travel by Train, we strongly recommend you to book your train tickets through Indian govt Rail website: www.indianrail.gov.in or www.irctc.co.in. You should have your identity proof while booking your train tickets. You can also book your rail ticket through www.makemytrip.com

 

Reaching by BUS – There are daily bus services from Delhi to Dharamsala every evening, it’s about 10 to 12 hours journey with a fare of INR 300-1300 depending upon the type of bus you choose to travel. Local government or private sleeper buses, AC or Non AC chair are available from New Delhi and from other major cities. This option is the most economical. Bus services are also available from Manali and Shimla. You can book your bus online at www.redbus.in or www.hptdc.nic.in/bus.htm. We can provide you more details information about travel to Dharamsala if you need.

DATELE CURSULUI

50 de ore YTTC GOA

50 HRS YTTC GOA

05 noiembrie 2023 - 11 noiembrie 2023

50 HRS YTTC GOA

26 decembrie 2023 - 02 decembrie 2023

50 HRS YTTC GOA

17 dec 2023 - 23 dec 2023

MSIYS

bottom of page